Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju 

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

 

       

                             

 

 

 

MENU

Strona główna

Program szkoły

Kadra pedagogiczna

Uczniowie        

Plan lekcji        

Samorząd szkolny

Patron szkoły

Program zajęć pozalekcyjnych

Nasza miejscowość

Kalendarz roku szkolnego        

Galeria zdjęć

Publikacje nauczycieli

Linki

Archiwum

Klasy 0 

Egzamin klas VI  

Biblioteka szkolna
Centrum informacji multimedialnej

Sport szkolny  

 

Szkolny Zestaw Podręczników
na rok szkolny 2009/2010


(kliknij aby zobaczyć - Word)

(kliknij aby zobaczyć - PDF)

www.edukator.org.pl


Kliknij na logo

 

 

 Kontakt do nas:

Szkoła Podstawowa im. M.J. Piłsudskiego ul.Sobieskiego 8,

tel. (016) 63-13-015

37-620 Horyniec-Zdrój

woj. podkarpackie

  sphoryniec@gmail.com

 

Jesteś

gościem na naszej stronie

 

      



PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA

DROGĄ DO WIEDZY




Nasza szkoła realizuje na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, projekt "PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY". Jego głównym celem jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb  i możliwości uczniów,
z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Adresatami podjętych działań są każdego roku uczniowie klas pierwszych. Aktualnie program zrealizowała w klasie II b Pani Krystyna Urban, (zobacz zdjęcia)
 a rozpoczyna realizację w klasie I b Pani Anna Pachla.

Nauczyciele realizujący projekt są szkoleni, a klasy wyposażane
w środki dydaktyczne, które stymulują rozwój uczniów. Projekt, jego cele, założenia i sposób realizacji, opierają się na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Dobór najwłaściwszych sposobów oddziaływania na dziecko wynika ze znajomości profilu inteligencji każdego ucznia, jego zainteresowań i potrzeb. Integralną częścią działań jest nawiązanie ścisłej współpracy z rodzicami. Praca z dziećmi prowadzona jest podczas zajęć obowiązkowych oraz na zajęciach dodatkowych. Wykorzystanie w praktyce teorii H. Gardnera pozwala uczniom  na zdobywanie doświadczeń edukacyjnych i społecznych na miarę ich możliwości, zainteresowań, uzdolnień i potrzeb. Określenie profilu inteligencji wielorakich dziecka podpowiada nauczycielom, rodzicom i opiekunom, jakie rodzaje zajęć należy zapewnić dziecku
w domu, w szkole i podczas zajęć dodatkowych.





PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA

DROGĄ DO WIEDZY - ETAP II


Od dnia 1 grudnia 2009 roku do 20 czerwca 2010 r. prowadzony był przez panią Annę Pachlę w klasie I b,  II etap projektu edukacyjnego "PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY".
W projekcie uczestniczyło 16 uczniów.  Zajęcia trwały łącznie 50 godzin.
W czasie jego realizacji do współpracy włączyli się również  z rodzice/opiekuni dziecka. Zaprojektowano sytuacje edukacyjne tak, aby dziecko miało szansę działać w obszarze swoich mocnych stron. A po nabraniu zaufania i ugruntowaniu poczucia własnej wartości – otworzyło się, bez lęku, na obszary, w których jest słabsze.  Na zajęciach prowadzono zarówno gry i zabawy ogólnorozwojowe, jak i zajęcia tematyczne, adekwatne do potrzeb dzieci. (zobacz zdjęcia)Efektem uczestnictwa uczniów w zajęciach dodatkowych był pokaz efektów i osiągnięć dzieci - montaż słowno – muzyczny pt. „Dzień Matki” zaprezentowany na forum publicznym w dniu 7.06.2010 r. godz. 12.00 (zobacz zdjęcia).
„PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY”
Przedstawienie poetycko-muzyczne z okazji „Dnia Matki”

7.06.2010 r. godz. 12.00-14.00
Cele:
·        rozwijanie umiejętności z zakresie prawidłowego przekazu treści poetyckich i piosenek,
·        wdrażanie uczniów do aktywności artystycznej,
·        wykazanie się własnymi umiejętnościami,
·        wyrażanie wdzięczności i przywiązania poprzez recytację, śpiew, wręczanie upominków i składanie życzeń.
Metody:
recytacja, śpiew, wspólna zabawa.
Formy pracy:
zbiorowa, indywidualna.
Środki dydaktyczne:
wiersze, laurki, upominki, kwiaty, instrumenty   perkusyjne, płyty CD,.
Miejsce
: klasa szkolna
Ilość uczniów: 16
Ilość zaproszonych gości: 20 osób (rodzice/opiekunowie)
PRZEBIEG PREZENTACJI
1.     Oficjalne powitanie.
2.     Recytacja wierszy dla mam.
3.     Śpiewanie piosenek przy akompaniamencie.
4.     Wystawa prac.
5.     Wręczenie kwiatów i upominków.
6.     Wspólny poczęstunek.
7.     Konkurs pt. „Kwiaty dla mamy” z udziałem mam.
8.     Każde dziecko otrzymuje pacynkę- Myszkę, za udział w Projekcie.
9.     Podziękowanie uczestnikom prezentacji i rodzicom.
Dla realizacji projektu szkoła otrzymała pomoce, które będą przydatne do dalszej pracy. Na tym etapie kształcenia celem było przede wszystkim kształtowanie umiejętności i rozwijanie inteligencji: językowej, matematycznej, ruchowej. Dzięki temu projektowi stworzono warunki wszechstronnego rozwoju dziecka, jego ciekawości poznawczej  i otwartości na wiedzę. Podniosło to również efekty dydaktyczne i wychowawcze szkoły. Nauczyciel miał możliwość dokładnego zdiagnozowania uczniów, wzbogacił swój warsztat pracy i poszerzył swoją wiedzę.

Realizację III etapu programu edukacyjnego  „PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY” od nowego roku szkolnego 2010/2011 rozpocznie pani Bożena Mróz w klasie pierwszej.