Szkoła Podstawowa w Horyńcu-Zdroju
 


im. Marszałka Józefa
Piłsudskiego

                          
                                                                  
                             

 

 

 

 


Arkusze sprawdzianu

MENU

Przetargi:
2014
       Stołówka

       Olej opałowy
 

Rekrutacja do klasy I,
oddziału przedszkolnego,
punktu przedszkolnego 2015

Strona główna

Galeria zdjęć

Program szkoły

Dokumenty Szkoły

Kadra

Uczniowie

Samorząd szkolny

Organizacja roku szkolnego

Patron szkoły

Nasza miejscowość

Klasy 0 

Punkt przedszkolny

Biblioteka szkolna
Centrum informacji multimedialnej

Sport szkolny

Publikacje nauczycieli

Linki

Realizowane programy i projekty

Archiwum

Absolwenci

Pisali o nas

 

 

 Kontakt do nas:

Szkoła Podstawowa im. M.J. Piłsudskiego ul.Sobieskiego 8,

tel. (016) 63-13-015

37-620 Horyniec-Zdrój

woj. podkarpackie

  sphoryniec@gmail.com

 

Jesteś?

gościem na naszej stronie

 

 

        

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016


<<plik do pobrania PDF>>


 

SOS NEPAL!  SZKOŁY DLA NEPALU.

Szkoła Podstawowa im. M. J. Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju dla Nepalu.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców, Uczniów i Nauczycieli, którzy  pozytywnie odpowiedzieli na apel Polskiej Akcji Humanitarnej i aktywnie włączyli się w szkolną akcję ZAMIAST KWIATKA - NIOSĘ POMOC w dniu zakończenia roku szkolnego 2014/2015.  1 lipca 2015r. na konto PAH przesłaliśmy zebraną sumę 1332,25zł z przeznaczeniem na pomoc dzieciom w zniszczonym trzęsieniem ziemi Nepalu.


 

Spotkanie z absolwentem

15 czerwca w naszej szkole  gościł mgr inż. Piotr Hałucha, nasz absolwent i zarazem twórca zielonej klasy. To właśnie dzięki panu Piotrowi, który ukończył dwa kierunki studiów: ogrodnictwo i architekturę krajobrazu, od kilku lat możemy korzystać z przestrzeni przez niego zaprojektowanej i odbywać lekcje na świeżym powietrzu.
   W pierwszej części spotkania, w którym uczestniczyły klasy III-VI, były uczeń naszej szkoły opowiedział o swoim zawodzie i wymaganiach, jakie musiał spełnić, by stać się architektem krajobrazu. Pokazał również zdjęcia przedstawiające kulisy swojej pracy. Na koniec odpowiadał na pytania zgromadzonych uczniów. Był to również moment do ciepłych wspomnień na temat szkoły i nauczycieli.
   W drugiej części spotkania uczestniczyły już same klasy piąte. Pani Piotr Hałucha w formie prezentacji  przedstawił na czym polega jego zawód, z jakimi problemami musi się zmierzyć projektując ogród lub park. Na koniec zapoznał uczniów również z najnowszymi trendami w projektowaniu terenów zielonych. Piątoklasiści z podziwem obejrzeli fotografie zielonych ścian kamienic oraz parki powstające w miejscach wydawać by się mogło zupełnie nieprzystosowanych do tego, takich jak wiadukty i nasypy kolejowe.
   Bardzo dziękujemy naszemu absolwentowi za to, że znalazł czas na spotkanie z nami. Jesteśmy także wdzięczni za pamięć i projekt zielonej kasy.

<<obejrzyj galerię>>
 

„Cała Polska Czyta Dzieciom”

                                                

     Z okazji XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ogłaszanego w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” uczniowie horynieckiego gimnazjum już po raz dziewiąty, zaprosili do głośnego czytania przedszkolakom grono wspaniałych gości: przedstawicieli władz, służb mundurowych oraz niezawodnych rodziców
     Akcja trwała trzy dni od pierwszego do trzeciego czerwca, każdego dnia przedstawiciele poszczególnych grup spotykali się z dziećmi w oddziałach przedszkolnych i klasach zerowych. W Dzień Dziecka  przygody żółwia Franklina czytali Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis, Zastępca Wójta Janusz Wużyński, Tadeusz Dziechciarz przedstawiciel Rady Gminy oraz Lesław Kuchciak Prezes ZNP. Drugiego dnia akcji do czytania zaproszony został jeden tata z każdego oddziału, czyli panowie: Grzegorz Panek, Andrzej Marcicki, Paweł Ługowski oraz Andrzej Hałucha, a trzeciego dnia do przedszkola zawitały służby mundurowe: funkcjonariusz SG  Paweł Dydyk, policjant Grzegorz Łudwiczuk, strażak Mateusz Babik oraz pielęgniarka Bogna Grabas. Po przeczytaniu bajek goście odpowiadali na pytania, rozmawiali z dziećmi o przygodach sympatycznego żółwia, zachęcali do wykonania ilustracji i włączali się do zabaw. Na zakończenie dzieci otrzymały słodycze, a czytający dyplomy z podziękowaniem.

     Dzięki dotacji otrzymanej od Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych tegoroczny Tydzień Czytania wzbogaciliśmy o plakaty informujące o akcji, pamiątkowe naklejki, które otrzymały dzieci oraz broszury dla rodziców „Jak czytać?” i „Złota lista,”.


<<obejrzyj galerię>>
 

Wybory Rady i Opiekuna Samorządu Uczniowskiego
w Szkole Podstawowej im. M.J. Piłsudskiego w Horyńcu –Zdroju na rok szkolny 2015/2016


W dniu 11 czerwca 2015r. w naszej szkole odbyły się kolejne demokratyczne wybory. Tak jak w roku ubiegłym poprzedziła je kampania wyborcza prowadzona przez kandydatów, którzy zgłosili chęć kandydowania i opracowali Program Wyborczy. W programach kandydaci zapowiadali m. in. prowadzenie działalności rekreacyjnej (dyskoteki), współtworzenie stołówkowego menu, poszerzenie oferty Sklepiku Uczniowskiego o przybory szkolne i zeszyty.
Wyborcy (uprawnieni wszyscy uczniowie klas I-V), dokładnie zapoznani z zasadami wyborów, oddali łącznie 178 głosów. Uczniowska komisja wyborcza stwierdziła, że tylko jeden głos był nieważny, a poszczególni kandydaci uzyskali następujące liczby głosów:
Szymeczko Katarzyna - 66 głosów

Rozner Natalia - 62
Szawłoga Anna - 36
Papiernicka Oliwia – 13;
co oznacza, że Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego została uczennica Katarzyna Szymeczko, a Opiekunem ponownie Pan Andrzej Nazarko.
Wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy od września.

                                              

 

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ

03. 06 2015r. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział  w projekcie Teatru dla Szkół.
O godzinie 10.00 przed tablicą interaktywną zgromadzili się uczniowie klas V i VI aby obejrzeć spektakl „ Pręcik” . Pilnie śledzili to, co działo się na ekranie (chociaż nie wszyscy chcieli się przyznać, że miś, budzik i kapcie mogą ciekawie poruszyć temat trudny, jakim jest przemijanie, choroba i śmierć.) jestem przekonana, że nasza przygoda z internetowym teatrem właśnie się rozpoczęła i będzie przyciągać kolejnych naszych milusińskich!

Magdalena Marcicka

   
 






Gra w bibliotece

W dniu 8- 9 czerwca w szkolnej bibliotece 5 drużyn z kl. V-VI uczestniczyło w grze „Bractwo PAX”. Inicjatorem gry jest wydawnictwo Media Rodzin, które na przełomie kwietnia i maja wydało  nową , bestsellerową w Skandynawii serię z gatunku urban fantasy dla młodzieży - PAX. Autorzy  Asa Larsson, Ingela Korsell i Henrik Jonsson  są bardzo znanymi pisarzami i ilustratorami ze Szwecji. Bohaterowie serii PAX to dwaj chłopcy, dwunastoletni Alrik i dziewięcioletni Viggo. Chłopcy niespodziewanie zostają obrońcami prastarej biblioteki. Po zgłoszeniu do gry biblioteka otrzymała od wydawcy komplet materiałów i gadżetów do przeprowadzenia w swojej placówce gry „Bractwo Paxa”. Na podstawie wskazówek i fragmentów książki uczniowskie drużyny rozwiązywały kolejne zagadki. Komisja wyłoni najlepszą drużynę, której praca zostanie przesłana do siedziby wydawnictwa w Poznaniu. Na etapie szkolnym drużyna zostanie nagrodzona upominkami od wydawcy.

            
 

Rodzinna Majówka "Dzień Dziecka"

<<obejrzyj galerię>>
 



Rozkład jazdy – dowóz dzieci w dniu 31.05.2015r.  - Dzień Dziecka

Gimbus:

- Werchrata Osiedle                                                               -        1410

- Werchrata przystanek PKS                                                 -        1415

- Dziewięcierz Osiedle                                                           -        1420

- Polanka Horyniecka                                                            -        1435

- Nowe Brusno (przystanek PKS - Łówcza)                          -        1440

- Nowe Brusno (przystanek PKS - koło sklepu)                    -        1445

- Świdnica                                                                             -        1450

- Radruż Osiedle                                                                    -        1515

- Radruż wieś                                                                         -        1520

BUS dla uczniów niepełnosprawnych:

- Niwki Horynieckie                                                              -        1445

- Nowiny Horynieckie                                                           -        1510

TRANS-BENZ - Leszek Urban:

- Podemszczyzna wieś                                                           -        1430

- Krzywe                                                                               -        1450

- Puchacze                                                                             -        1500

- Wólka Horyniecka                                                              -        1515


Godziny i kolejność odwozu po zakończeniu imprezy ustali szkoła.

 

 

Dzień Matki – Nowe Brusno

http://horyniec.info/9286/dzien-matki-nowe-brusno/
 

„Spotkanie z radnymi na lekcji historii i społeczeństwa”

18 maja 2015 r. na lekcji historii miało miejsce spotkanie klas szóstych z Panią Dorotą Rachwalik - radną powiatu i Panią Barbarą Jóźwik-Przednowek - radną gminy. Podczas spotkania Panie radne opowiedziały jak wygląda ich praca samorządowa oraz wyjaśniły podział kompetencji we władzach na szczeblu powiatowym i gminnym. Następnie uczniowie zadawali przygotowane w domu pytania. Dotyczyły one głównie planów i wizji na przyszłość dla Gminy Horyniec-Zdrój i Powiatu Lubaczowkiego oraz codziennych problemów mieszkańców. Szóstoklasiści na każde zadane pytanie otrzymali szczegółową odpowiedź. Uczniowie opuścili salę zadowoleni.

Adrian Krzych Kl.VI b


 

"Cieniom królewskim przybył towarzysz wiecznego snu. Skroń jego nie okala korona, a dłoń nie dzierży berła. A królem był serc i władcą doli naszej".

                                                                                                                  Prezydent RP Ignacy Mościck

80. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego i  25. rocznica przywrócenia Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju imienia tego Wielkiego Polaka.

12 maja od 25  lat jest datą szczególną w historii naszej szkoły. Tego dnia przypada Święto Szkoły i cała społeczność uczniowska w odświętnych strojach i podniosłym nastroju przybywa do szkoły.

25 rocznicę przywrócenia Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęliśmy Mszą świętą odprawioną w intencji uczniów, katechetów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz za dusze zmarłych uczniów, katechetów, nauczycieli, pracowników szkoły i zlikwidowanych szkół Gminy Horyniec. Obecne były poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i formacji Jednostki Strzeleckiej 2033. Po nabożeństwie uformował się orszak na czele z orkiestrą dętą, który przy dźwiękach melodii wojskowych, przeszedł pod obelisk, gdzie rozpoczęła się druga część uroczystości. Pani dyrektor Dorota Rachwalik powitała przybyłych gości. Zaszczycili nas swoją obecnością: Pan Władysław Szyk - Sekretarz Powiatu Lubaczowskiego, przedstawiciele Samorządu Gminy Horyniec-Zdrój: Pan Grzegorz Woźny – przewodniczący Rady Gminy i Pan Robert Serkis – Wójt, o. Waldemar Czerwonka - Proboszcz Parafii NP NMP w Horyńcu-Zdroju,  dyrektorzy szkół: Pan Ryszard Lewientowicz z horynieckiego gimnazjum i Pan Grzegorz Chmielowiec ze Szkoły Podstawowej w Werchracie. Zaproszenie przyjęli również Pan Marian Szymański  były Dyrektor i  Pani Małgorzata Pupiec  była nauczycielka Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju, którzy 25 lat temu organizowali uroczystość przywrócenia szkole imienia. Uroczystość uświetnili przedstawiciele służb mundurowych: kapitan Mariusz Krzyśkowski z horynieckiej Placówki Straży Granicznej, st.  sierżant Kozłowski z formacją Jednostki Strzeleckiej 2033 i Pan Adam Serkis  Kierownik Posterunku Policji w Horyńcu-Zdroju. Wśród gości znalazły się również osoby z zaprzyjaźnionych firm, organizacji i instytucji: Pani Joanna Bukowczyk – dyrektor CRR KRUS, Pani Małgorzata Jachyra Mazepa – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubaczowie, Pani Joanna Styczeń – Pełnomocnika Wójta d/s PiRPA, Pani Beata Krukowska – Bania z Sanatorium Bajka, Pan Marek Kisz – Prezes Koła Łowieckiego „Sokolik”, Pan Janusz Urban - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pan Tomasz Kusior i Pani Teresa Kucharska z Gminnego Ośrodka Zdrowia, Państwo Maria i Jan Lechowiczowie – z Firmy Komputerowej Lech-Kom, Pan Dariusz Hałucha – Prezes OSP w Horyńcu-Zdroju, Pan Sebastian Urban – Przedstawiciel LKS Zdrój, Pan Jerzy Zaborniak – Prezes LKS Unia, Pan Wiesław Hulak – Wiceprezes Klubu Pływackiego „Delfin”, Pani Iwona Zapalska-Czarny i Pan Bogusław Kamiński – Przedstawiciele Spółki Usługi Komunalne, Pan Witold Mazurkiewicz – przedstawiciel Poczty Polskiej, Pan Leszek Urban – prywatny przedsiębiorca i Pan Grzegorz Ciećka autor strony internetowej horyniec.info.pl

Licznie przybyli też rodzice na czele z panią Ireną Antonik-Wałczyk - przewodniczącą RR. W przemówieniu okolicznościowym pani Dyrektor podkreślała dumę z tego, że społeczność naszej szkoły odnalazła w postaci Marszałka doskonały przykład patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Zwróciła uwagę na to, że pedagodzy tej szkoły potrafią w młodym pokoleniu zaszczepić  te wartości, którym hołdował przez całe swe życie Józef Piłsudski. Zwróciła również uwagę wszystkich na pamiątkową tablicę, która znajduje się na murze naszej szkoły, a którą społeczeństwo Horyńca ufundowało w 60 rocznicę zbrodni Katyńskiej dwóm osobom, które miały związek z Horyńcem i zapisały się w jego historii. Są to: podporucznik rezerwy Michał Burakowski,  nauczyciel Szkoły Powszechnej w Horyńcu, który zginął w 1940 roku w obozie jenieckim w Kozielsku oraz  Józef  Burek komendant Posterunku Policji w Horyńcu, który zginął na Ukrainie. Przed złożeniem kwiatów przy obelisku głos zabrali: Pan Marian Szymański, który przybliżył zebranym historię nadania i przywrócenia szkole imienia i Pan Robert Serkis, który 25 lat temu, jako uczeń klasy ósmej, uczestniczył w podniesieniu flagi na maszt. Dziś jako Wójt Gminy gratulował szkole pięknego jubileuszu oraz sukcesów w kształceniu i wychowaniu dzieci i młodzieży. Następnie uczniowie pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Stelmach i Pani Romany Bajorskiej przedstawili monaż słowno-muzyczny poświęcony życiu naszego Patrona.

25. rocznica stała się okazją do wyrażenia przez dzieci wdzięczności firmom, instytucjom i organizacjom, które współpracując ze szkołą, swoim zaangażowaniem i ofiarnością pomagają w realizacji misji szkoły, wpływają na poprawę bazy oraz tworzą przyjazny wizerunek szkoły w środowisku lokalnym. Statuetkę „Przyjaciel Szkoły” otrzymali:
Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Wójt Gminy Horyniec-Zdrój, Parafia NP NMP w Horyńcu-Zdroju, Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju, Jednostka Strzelecka 2033, Posterunek Policji w Horyńcu-Zdroju, Nadleśnictwo Lubaczów, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lubaczowie, Pełnomocnik Wójta d/s Profilaktyki, CRR KRUS, „Uzdrowisko Horyniec”, Sanatorium Bajka, Koło Łowieckie „Sokolik", Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Zdrowia, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Firma Komputerowa Lech-Kom, OSP w Horyńcu-Zdroju, LKS Zdrój, LKS Unia, Klub Pływacki „Delfin”, Spółka Usługi Komunalne, GOPS, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie o/Horyniec, Placówka Poczty Polskiej w Horyńcu-Zdroju, Wydawnictwo Znak z Krakowa, Waleria i Wacław Rejmanowie NZOZ Ostoja w Podemszczyźnie, Leszek Urban - prywatny przedsiębiorca i Grzegorz Ciećka - autor strony internetowej horyniec.info.pl

<<obejrzyj galerię>>

Kolejnym punktem świętowania był XVIII Powiatowy Bieg Uliczny im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zwycięzcy z poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali puchary, medale i nagrody. Dla wszystkich biorących udział w uroczystości czekał gorący poczęstunek na stołówce szkolnej.

<<obejrzyj galerię>>

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w obchodach 25 rocznicy przywrócenia Szkole Podstawowej w Horyńcu-Zdroju imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 

Warsztaty profilaktyczne

Dnia 30 kwietnia 2015r. w świetlicy szkolnej po raz kolejny  odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów z klasy IV i V, które miały na celu wzmocnić kompetencje społeczne, takie jak: efektywna komunikacja, współpraca i zaufanie. Dzieci poznawały  jak współpracować w zespole, by uniknąć nieporozumień. Dodatkowa nauka prawidłowej komunikacji przyczyni się do wzmocnienia poczucia własnej wartości. Spotkanie miało charakter interaktywny przy aktywnym udziale dzieci z wykorzystaniem różnorodnych metod. Warsztaty poprowadził specjalista w dziedzinie profilaktyki z Centrum Szkoleniowo Terapeutycznego SELF w Rzeszowie przy współpracy z Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów alkoholowych w Horyńcu – Zdroju.
               

 

Spotkanie z poetą

30 kwietnia 2015 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy IIIb  z lokalnym poetą Panem Józefem Furgałą, który ma na swoim koncie wydane tomiki wierszy, m.in. ,,Wiersze Horynieckiej Ziemi’,  ,,Bajki i wiersze dla dzieci’’. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na poezję oraz wzbudzenie u dzieci  talentu pisarskiego, jak również pokazanie, że każdy może być poetą. Pan Józef nadmienił, że poezja, to bardzo dobry sposób na wyrażanie swoich myśli, uczuć i przeżyć. Dzieci w skupieniu, z pełną powagą i z zaciekawieniem słuchały  wierszy  osobiście prezentowanych przez miejscowego poetę. Autor  chętnie odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Spotkanie przebiegało w serdecznej i życzliwej atmosferze. Na zakończenie Pan Furgała rozdał dzieciom wiersze z autografem. Wiersze naszego poety można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

                
 

2 MAJA - DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ.

30 kwietnia  na uroczystym apelu uczciliśmy zbliżające się "Święto Flagi" . Wszyscy uczniowie i nauczyciele uświetnili ten dzień strojem oraz wykonanymi własnoręcznie flagami. Inni uczniowie przypięli kokardy i kotyliony w barwach narodowych. Podczas akademii gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Spadkobierców Kombatantów z Horyńca-Zdroju i rodziców. Montaż słowno- muzyczny przygotowały wraz z dziećmi panie Grażyna Maciuła i Małgorzata Supińska oraz Romana Bajorska.

<<obejrzyj galerię>>
 

Napiszmy razem książkę o tym, jak znaleźć w świecie dobro”

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lubaczowie, Zespół Pedagogów Szkolnych są autorami  ciekawego projektu pn. Napiszmy razem książkę o tym, jak znaleźć w świecie dobro”. Skierowany był on do młodzieży ze szkół powiatu lubaczowskiego. Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w to przedsięwzięcie, które polegało na napisaniu krótkich form literackich (opowiadania, wiersze, listy…) oraz wykonaniu prac plastycznych (ilustracja do książki, projekt okładki). Wybrane przez jury najciekawsze prace ukażą się w wydanej przez Poradnię książce. Trzymajmy kciuki za naszych uczestników projektu, a na naszej szkolnej stronie internetowej obejrzyjmy i przeczytajmy ich prace.



kliknij obrazek


Najnowsze wydarzenia w szkole.


Na apelu w dniu 24 kwietnia podsumowano aktywność szkoły za miniony okres.

LAUREATKA I FINALISTKA

Pani Dyrektor wręczyła Gabrieli Kulczyckiej z kl. VIa zaświadczenia wydane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty potwierdzające że, jest ona Laureatką konkursu przyrodniczego oraz Finalistką konkursu matematycznego.

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
W klasach III uczniowie rywalizowali o tytuł „Mistrza matematyki” w konkursie matematycznym. Najlepsi okazali się: Piotr Rozner z kl. III a, Jakub Skibicki z kl. III b, oraz Karol Serkis z kl. III a.

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
Również w tych klasach uczniowie zmagali się z ortografią. Najlepsi w tej dziedzinie okazali się z klasy III a: Klara Kornaga, Katarzyna Bania, Julia Tabaka, z klasy III b: Jakub Skibicki, Dawid Basznianin, Paulina Zarosa, z klasy II b: Jakub Soroń i Wiktoria Węgrzyn.

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
W XXXVIII EDYCJI Ogólnopolskiego Turnieju pod tytułem „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w etapie powiatowym:
I miejsce zajął Adrian Krzych
z kl. VI b, (nagroda: rower)
III miejsce zajęła Anna Nepelska
z kl. VIa (nagroda: telefon).

http://www.lubaczow.tv/pl/42546/149009/W_obiektywie_17.04.2015.html

http://www.lubaczow.powiat.pl/aktualnosci/art780,mlodziez-zapobiega-pozarom-w-powiecie-lubaczowskim.html


SUKCESY ARTYSTYCZNE
18 kwietnia 2015 r. Emilia Kazik z kl. II b 18 kwietnia 2015 r., która systematyczne ćwiczy w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju zdobyła II miejsce w finale konkursu tanecznego SOLO DANCE w Przemyślu.  Wyróżnienie otrzymała uczennica kl. IV b Dominika Weselak.

23 marca 2015r. w MDK w Lubaczowie podczas Kwalifikacji Wstępnych 20 Konkursu Piosenki ''Wygraj Sukces'' do II etapu  Kwalifikacji Regionalnych zakwalifikowały się przedstawicielki naszej szkoły reprezentujące GOK:   Kinga Hulak,  Milena Kazik, Kamila Zuba. Ponadto wyróżnienie otrzymała  Maja Babik z kl. II b i Emilia Kazik.

TURNIEJ WARCAB STUPOLOWYCH
Podczas apelu wręczono w różnych kategoriach wiekowych dyplomy oraz puchary zdobyte podczas szkolnego Turnieju Warcab Stupolowych.
Kinga Hulak z kl. II b reprezentująca barwy LKS Unii Horyniec-Zdrój, zdobyła srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych, którą rozegrano w dniach 7-14 kwietnia w Starym Folwarku koło Suwałk. Tym samym zakwalifikowała się na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Tallinie.

SPORT
Pani Barbara Jóźwik-Przednowek i pan Tomasz Rozwód podsumowali sukcesy naszej szkolnej drużyny dziewcząt w piłce nożnej i uczniów reprezentujących klub pływacki „Delfin”

<<obejrzyj galerię>>

 

KONKURS EKOLOGICZNY

W piątek 24.04.2015r. odbył się w naszej szkole finał Konkursu Ekologicznego 2015 pod hasłem „Z energią dbamy o nasze środowisko”. Konkurs corocznie nawiązuje do obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi. W tym roku uczniowie klas IV-VI pod opieką wychowawców mieli za zadanie porozmawiać  podczas spaceru na zajęciach z wychowawcą o odnawialnych źródłach energii i sposobach oszczędzania energii (dokumentacja w formie zdjęć na stronie szkoły) oraz wykonać kolaż o dowolnych wymiarach, na temat odnawialnych źródeł energii i sposobów oszczędzania energii. Nieodłącznym elementem konkursu ekologicznego, była przeprowadzona również w tym roku  zbiórka makulatury (zebrano 8200 kg). Najwięcej makulatury zebrała klasa V b. Patronat nad konkursem objęli : Wójt gminy Horyniec-Zdrój, Koło Łowieckie „Sokolik” oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju, którzy sponsorowali również nagrody.
Nagrody pieniężne w wysokości 150zł lub 200zł zostały wręczone na poziomie klas IV, V i VI.


<<obejrzyj galerię>>
 

SUKCES NASZYCH PIŁKARZY NOŻNYCH

VIII miejsce e województwie!

<<czytaj więcej>>
 


Konkurs Ekologiczny 2015

pod hasłem „Z energią dbamy o nasze środowisko”

Uczniowie klas IV-VI na spacerze z wychowawcami realizowali jedno z zadań konkursowych tj. pogadankę o odnawialnych źródłach energii.


<<obejrzyj galerię>>
 

Kiermasz Wielkanocny
29 marca na hali sportowej odbył się kiermasz wielkanocny.
Wzięli w nim udział nasi uczniowie wraz z rodzicami oraz
Koła Gospodyń Wiejskich z terenu całej gminy. Na kiermaszu można było nabyć ozdoby świąteczne i pisanki oraz świąteczne wypieki.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


kliknij na zdjęciu

 

Harmonogram zebrań z rodzicami

14.04.2015r. (wtorek)
 

godzina

klasy

uwagi

 

15.30 – 16.20

PP-3, PP-4,

 

0a, 0b,

diagnoza

Ia, Ib

 

 16.20 – 17.10

IIa, IIb

 

IIIa, IIIb

diagnoza

15.04.2015r. (środa)
 

godzina

klasy

uwagi

 15.30 – 16.20

 IVa, IVb

 

 16.20 – 17.10

 Va, Vb

 

 17.10 – 18.00

 VIa, VIb

 

Zdrowych i radosnych Świąt

 Wielkanocnych i obfitych łask

 od Zmartwychwstałego Chrystusa.




 

Ostatni apel przed sprawdzianem klas szóstych i przerwą wiosenną

Na apelu, podczas którego gościliśmy P. Janusza Wużyńskiego wice wójta oraz P.  Zygmunta Juzwę inspektora Urzędu Gminy Horyniec-Zdrój, podsumowano osiągnięcia naukowe oraz artystyczną działalność naszych uczniów. Pani Dyrektor wyróżniła uczennicę kl. VI a Gabrielę Kulczycką, która zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego w Rzeszowie i zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea.
<<obejrzyj zdjęcie>>
Następnie przedstawiciele Urzędu Gminy wręczyli nagrody zwycięzcom szkolnych eliminacji do  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Pan Janusz Wużyński podziękował wszystkim uczestnikom. Przypomnijmy: I miejsce Anna Nepelska  II miejsce Adrian Krzych i III miejsce Amelia Burda. Życzymy im powodzenia w Lubaczowie.
<<obejrzyj galerię>>
Dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawczyniami wykonywały kartki wielkanocne. Najładniejsze kartki zostały wysłane na konkurs Kartka Wielkanocna Wojewody Podkarpackiego.  Następnie każda klasa otrzymała wykonaną przez świetlicę kartkę, samodzielnie ułożyła życzenia wielkanocne i przed świętami  udała się do wybranej, współpracującej z nami instytucji z terenu Gminy Horyniec-Zdrój. Niektóre klasy dodatkowo przygotowały samodzielnie wykonane ozdoby o tematyce świątecznej. Oto krótka relacja z powyższej akcji.
<<obejrzyj galerię>>
Wszyscy uczniowie, którzy przygotowywali kartki na konkurs zostali nagrodzeni dyplomami.
<<obejrzyj zdjęcie>>
Pani dyrektor przypomniała jeszcze o zbliżającym się 1 kwietnia sprawdzianie szóstoklasistów. Życzyła im 100% punktacji. Poinformowała o przerwie świątecznej 02-07.04.2015r. i dodatkowym dniu wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla klas PP-0-I-V 1 kwietnia 2015r.
Na zakończenie apelu pracownikom, nauczycielom i uczniom naszej szkoły życzenia wielkanocne  złożyli: P. Janusz Wużyński – zastepaca Wójta Gminy, P. Dorota Rachwalik - dyrektor szkoły, P. Irena Antonik-Wałczyk - przewodnicząca Rady Rodziców oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gabriela Golenia.
<<obejrzyj galerię>>

 

Zbiórka makulatury

W dniu 26 marca od rana na parkingu przed szkołą rozpoczęła się zbiórka makulatury. Uczniowie, rodzice i inni mieszkańcy  gminy chętnie przyłączyli się do akcji.  Zebrano ponad 8 ton makulatury. Pieniądze (1120zł podzielone proporcjonalnie do ilości zebranej makulatury) zasilą klasowe wycieczki i imprezy. Chcielibyśmy serdecznie podziękować osobom, które aktywnie wsparły naszą akcję: P. Leszkowi Urbanowi za bezpłatny transport, P. Irenie i Waldemarowi Wałczykom, Witowi Rozwodowi, Grzegorzowi Pankowi i Danielowi Dec oraz pracownikom szkoły za odbiór i załadunek makulatury.

Dziękujemy wszystkim, którzy w trosce o środowisko zebrały i oddały na makulaturę stosy papieru

<<obejrzyj galerię>>
 




Zaproszenie do składania wniosków


Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. J. Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju ogłasza nabór dzieci w wieku od 3 do 4 roku życia do Punktu Przedszkolnego w Horyńcu-Zdroju na rok szkolny 2015/2016. Rekrutacja dzieci trwa od 02 do 31 marca 2015 r.
>>Czytaj dalej<<
 


„Dzień Fair Play”-  po raz kolejny

W dniu 20.03.2012r. tj. w piątek na hali sportowej odbył się „Dzień Fair Play.  Każda klasa wystawiała 6 osobową drużynę. Dodatkowo w rywalizacji brali udział przedstawiciele nauczycieli oraz pracownicy Urzędu Gminy. Swoją reprezentację wystawiła Rada Rodziców oraz pracownicy Sanatorium KRUS. Po uroczystym otwarciu imprezy przez panią dyrektor Dorotę Rachwalik głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Irena Wałczyk, która przygotowała dla drużyn małe wsparcie w postaci napoju i słodkości. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała pani Barbara Jóźwik-Przednowek i pan Tomasz Rozwód. Uczestnicy zawodów startowali m.in. w toczeniu piłeczki slalomem, grali w babingtona, skakali na skakance i w workach.
Dodatkowo rozegrany został mecz piłki nożnej nauczyciele kontra uczniowie. Każda konkurencja wzbudzała dużo emocji a wszystko odbywało się w atmosferze Fair Play  . Kibice poszczególnych klas dodatkowo przygotowali hasła promujące zasady Fair Play. Po zakończonych konkurencjach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Aby odrobić utracone kalorie sportowcy zostali poczęstowani plackami ziemniaczanymi na stołówce. Do zobaczenia za rok.

<<obejrzyj galerię>>

 


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

13 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do turnieju przystąpiło 34 uczniów naszej szkoły z klas V i VI. Uczestnicy mieli do rozwiązania test. Po sprawdzeniu wyników wyłoniono zwycięzców:

I miejsce Anna Nepelska VI a – 25 pkt

II miejsce Adrian Krzych VI a – 24 pkt


O trzecie miejsce została rozegrana dogrywka, ponieważ trzech uczestników uzyskało taką samą liczbę punktów. Dogrywkę wygrała i trzecie miejsce zajęła:

III miejsce Amelia Burda V a – 23 pkt.

Cała trójka będzie reprezentować naszą gminę na etapie powiatowym OTWP w Lubaczowie.
 


Apel z dnia 02.03.2015 r.

Podczas apelu w dniu 02.03. 2015 r. podsumowano kolejne nasze osiągnięcia w różnych dziedzinach. Sportowe sukcesy odnieśli uczniowie w rozgrywkach zespołowych oraz indywidualnych.

Następnie podsumowano VII Powiatowy Turniej Warcabowy „Olimpijskie Nadzieje” (ur. 2007 i młodsi). Zostały wręczone medale dla zawodników i zawodniczek Turnieju. Dekoracji najlepszych dokonali zaproszeni goście: prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Warcabowego pan Jan Artymowicz oraz prezes Klubu Warcabowego „Unia” Horyniec-Zdrój pan Jerzy Zaborniak.

Na wyróżnienie zasługują najmłodsi uczestnicy zawodów warcabowych: Zofia Garbacz (I miejsce), Amelia Kornaga (II miejsce),  Magdalena Burdzińska (III miejsce), Sebastian Kowal (III miejsce)

Krótką fotograficzną relację z podsumowania Turnieju Orliczek i Orlików Młodszych można zobaczyć na stronie internetowej horyniec.info.pl w zakładce Klub Unia.

W dziedzinie matematycznej została wyróżniona Gabriela Kulczycka z klasy szóstej, która otrzymała w Rzeszowie tytuł finalistki konkursu matematycznego. Przed nią jeszcze zmagania w finale konkursu przyrodniczego również w Rzeszowie.


<<obejrzyj galerię>>
 


Ferie

W czasie ferii zimowych dzieci miały możliwość rozwijać swoje zainteresowania plastyczne poprzez uczestnictwo w zajęciach  z papieroplastyki. Uczestnicy tych spotkań wykonywali barwne kwiaty, wazoniki z plasteliny i brokatu oraz zakładki do książek.
Samodzielnie wykonane serduszka z masy solnej były miłym upominkiem dla najbliższych w dniu św. Walentego.
Zajęcia artystyczne urozmaicane były również ciekawymi zabawami ruchowymi na małej sali gimnastycznej.
Miła atmosfera sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi i twórczej pracy.

<<obejrzyj galerię>>
 



NOC FILMOWA

Pomysł zorganizowania w naszej szkole Nocy Filmowej był strzałem w dziesiątkę.
W czwartek, 5 lutego o godz. 17.00 w sali gimnastycznej zebrało się ponad sześćdziesięcioro uczniów klas IV-VI. Tak duże zainteresowanie tą imprezą wynikało z kilku powodów.
Po pierwsze, kilka dni wcześniej na tablicy ogłoszeń pojawiły się fotosy i krótkie opisy dwunastu filmów zaproponowanych przez poszczególne klasy i nauczycieli. Następnie przeprowadzono wybory. Najwięcej głosów zdobyła komedia „Jeszcze większe dzieci” oraz „Hobbit – Bitwa Pięciu Armii”. Niestety ten ostatni film nie jest jeszcze dostępny na płytach DVD, dlatego też na Nocy Filmowej pojawił się „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, który uzyskał trzeci w kolejności wynik.
Po drugie, w sali gimnastycznej rozłożono materace, na których uczniowie w dowolnych pozach (siedząc lub leżąc) mogli oglądać filmy na dużym ekranie.
Po trzecie, w przerwie pomiędzy projekcjami uczestnicy szkolnej imprezy udali się na stołówkę. Tam czekał na nich popcorn, wafelki, ciasteczka, sok oraz… gorąca czekolada. Na ten posiłek uczniowie zorganizowali składkę w wysokości 5 zł, a przygotowaniem poczęstunku zajęli się rodzice, nauczyciele i panie kucharki.
Mamy nadzieję, że pomyślny start nowej imprezy w naszej szkole będzie impulsem do organizacji kolejnych Nocy Filmowych.


Adrian Krzych

<<obejrzyj galerię>>
 


Bal u królowej Zimy”

W dniu 04.02.2015 r. na małej sali  gimnastycznej  odbył się „Wieczór bajek ” pt. „Bal u królowej Zimy”. Miał na celu zachęcenie do czytania jak również miłego spędzenia wolnego czasu z rodzicami. Pani dyrektor Dorota Rachwalik przeczytała dzieciom baśń braci Grimm „Pani Zima”,  uczniowie z klas piątych i z Klubu Małego Czytelnika przedstawili inscenizacje nawiązujące do tematu wieczoru. Atrakcją wieczoru było również „zimowe” malowanie twarzy przygotowane przez Panie z punktu przedszkolnego. W przerwach pomiędzy bajkami odbyły się quizy i zabawy związane z tematem spotkania. Dzieci i rodzice bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich konkurencjach. Imprezę zakończył bal u królowej Zimy. Koordynatorami imprezy były panie: Małgorzata Nisztuk i Ewa Chomańska.


<<obejrzyj galerię>>
 



Zabawa Choinkowa


Klasy O - III

<<obejrzyj galerię>>

Klasy IV - VI

<<obejrzyj galerię>>
 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ OFEROWANYCH DZIECIOM PODCZAS FERII ZIMOWYCH

02.02.2015r. – 15.02.2015r.
 

Data

Godziny

Rodzaj zajęć i sala

Adresaci

03.02.2015r.

(wtorek)

10.00-13.00

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego - hala

kl. IV-VI

04.02.2015r.

(środa)

10.00-13.00

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego - hala

kl. IV-VI

16.00-17.30

Wieczór Bajek – sala gimnastyczna

„Bal u Królowej Zimy”

Malowanie twarzy

kl. PP-III

 

05.02.2015r.

(czwartek)

 

8.00-14.00

Wyjazd do Kresowej Osady w Baszni Dolnej

kl. III b

10.00-13.00

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego - hala

kl. IV-VI

17.00-21.30

Wieczór filmowy - sala gimnastyczna

kl. IV-VI

09.02.2015r.

(poniedziałek)

 

10.00-13.00

Gry, konkurencje i zabawy ruchowe

– sala gimnastyczna

PP-III

10.02.2015r.

(wtorek)

 

10.00-13.00

Papieroplastyka – s. 14

Ramki, zakładki, orgiami płaskie

0-VI

11.02.2015r.

(środa)

 

10.00-13.00

Praca w grupach-kolaż „Cztery pory roku”
– s. 14

0-VI

12.02.2015r.

(czwartek)

 

10.00-13.00

Dzień z masą solną – lepienie biżuterii, anioła, serduszek – s. 14

PP-VI


30 stycznia 2015 r.
Apel przed feriami.


Wkrótce rozpoczną się ferie zimowe. To czas wolny od zajęć, czas swobody i zabawy. Jednak nie możemy zapominać o bezpieczeństwie. Dlatego na apel zostali zaproszeni przedstawiciele służb mundurowych: ratownictwa medycznego, policji, straży pożarnej i straży granicznej. Każdy z nich przedstawił szereg dobrych rad dotyczących bezpieczeństwa podczas ferii. Następnie pani Dyrektor przedstawiła  ofertę zajęć prowadzonych w czasie ferii zimowych w naszej szkole. Podsumowano sukcesy sportowe szkolnej drużyny. Wyróżniono i wręczono stypendia najlepszym uczniom. Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku zimowego oraz powrotu do szkoły w pełni sił!

<<obejrzyj galerię>>


Pokaz Mateusza Kubiszyna Mistrza Polski Seniorów w kickboxingu w formule full-contact


<<obejrzyj galerię>>

 




 


Harmonogram zebrań z rodzicami

27.01.2015r. (wtorek)
 

godzina

klasy

uwagi

15.30 – 16.15

PP-3, PP-4,
0a, 0b,

 

16.15 – 17.15

Ia, Ib, IIa, IIb,

 

17.15 – 18.15

IIIa, IIIb

 


28.01.2015r. (środa)
 

godzina

klasy

uwagi

15.30 – 16.30

VIa, VIb

Wspólne spotkanie
w sali 72

16.15 – 17.15

Va, Vb

 

17.15 – 18.15

IVa, IVb

 


Jasełka w szkole.

Ostatnie wspólne spotkanie społeczności szkolnej w tym roku.

19 grudnia 2014 w naszej szkole odbyły się tradycyjne jasełka przygotowane przez uczniów klas drugiej pod kierunkiem pań: Bożeny Mróz i Jadwigi Banaś. Muzycznie i kolędowo towarzyszyły artystom „Horynieckie Aniołki” z o. Bogdanem Klóską. Piękne przedstawienie w którym dzieci wcieliły się w wiele biblijnych ról spodobało się nie tylko uczniom i nauczycielom ale również rodzicom. Pani dyrektor Dorota Rachwalik złożyła wszystkim obecnym najlepsze życzenia świąteczno noworoczne. Bardzo piękne prace przygotowali uczniowie na konkurs na „Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Wszyscy zostali nagrodzeni. Nagrody wręczyła koordynator konkursu pani Irena Stelmach. A odśpiewane przez dzieci kolędy zakończyły to niezwykłe spotkanie. W klasach rodzice przygotowali dla dzieci barszcz z uszkami


ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH

I ZDROWYCH ŚWIĄT.


<<obejrzyj galerię>>

 


Wizyta w Ostoi

„I przyszli - nie magowie,
Już trochę postarzali –
Lecz wiejscy kolędnicy,
Zwyczajni chłopcy mali…”


Dnia 17 grudnia 2014 roku dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z opiekunem panią Irena Stelmach odwiedziły Niepubliczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Podemszczyźnie. Wcześniej dzieci przygotowały własnoręcznie kartki i pisały bożonarodzeniowe życzenia.  Podczas wizyty rozdały kartki i życzyły wszystkiego dobrego, zdrowia, uśmiechu… Wydawało by się, że to tak niewiele „zwykłe kartki” ale uśmiechy na twarzach podopiecznych zakładu mówiły, że to bardzo dużo.

<<obejrzyj galerię>>

 


Czytanie z Sienkiewiczem.


16.12.2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Prezentacjach Sienkiewiczowskich w Zespole Szkół Publicznych Wielkich Oczach pod hasłem „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy(…) w każdym razie wygra.” Wiktor Krzych z klasy VI b, Artur Wojtyszyn i Michał Gudz z klasy Vb zaprezentowali fragment utwory H. Sienkiewicza pt. „Szkice węglem”. Dla uczniów gospodarze przygotowali piękne statuetki. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek.




 



APEL SZKOLNY

10.12.2014 r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący działalność naszej szkoły w listopadzie. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0-VI wraz z wychowawcami.

Na początku głos zabrała pani Dyrektor Dorota Rachwalik. Poinformowała nas o zasadach panujących w naszej szkole: bezpieczeństwie na korytarzach oraz o konieczności zmiany obuwia. Kolejnym tematem była sprawa organizacji wigilii szkolnej. Następnie przekazana została informacja o przerwie świątecznej, która będzie trwała od 22 grudnia do 6 stycznia. W naszej szkole 30 grudnia odbędzie się dyskoteka przedsylwestrowa dla klas IV-VI.

Następnie pani Dyrektor zwróciła się do szóstoklasistów z informacją dotyczącą próbnego sprawdzianu, który odbędzie się 17 grudnia

W dalszej części apelu pani Dyrektor przeszła do wyróżnienia uczniów, którzy reprezentowali szkołę w różnych konkursach.

W pierwszej kolejności została wymieniona uczennica klasy VI „a” Gabriela Kulczycka, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego w konkursie matematycznym. Pochwalić się też może uczestnictwem w etapie rejonowym w konkursie przyrodniczym, na którego wyniki jeszcze czekamy.   Następnie na środek sali wyszli uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w XIV Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Lubaczowskiego w warcabach stupolowych, tutaj I drużyna zajęła I miejsce, II drużyna zajęła również I miejsce.

Potem zaprezentowali się uczniowie, którzy brali udział w XV Turnieju Piłki Nożnej „ Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”, w tym konkursie drużyna dziewczyn zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich, natomiast chłopcy zajęli miejsce V.

Dalej prezentowali się uczniowie biorący udział w Konkursie RecytatorskimLiteratura i dzieci – Czasem słońce, czasem deszcz”. Wyróżnienie w tej dziedzinie otrzymała Kinga Hulak, uczennica klasy II b. Natomiast w kategorii prac plastycznych komisja konkursowa wytypowała  prace uczennic: Agaty Burdzińskiej kl. III b oraz Konstancji Hulak kl. V b. Prace te pojadą na eliminacje rejonowe do Przemyśla.

Potem mogliśmy podziwiać uczestników konkursu wokalnego „Śpiewaj razem z nami”. W kategorii wiekowej do lat 9 wyróżnienia otrzymali: Natalia Niedużak i Emilia Kazik. I miejsce zdobyła Milena Kazik, II Miejsce – Kinga Hulak, III miejsce – Dawid Basznianin. W kategorii wiekowej od lat 10 do 12 wyróżnienie otrzymała Karolina Basznianin, I miejsce zdobyła Natalia Stopa

 Na zakończenie apelu głos zabrali przedstawiciele samorządu szkolnego. Ogłosili oni, że w holu szkoły znajduje się „skrzynka pomysłów” gdzie można wrzucać realne propozycje zajęć szkolnych. Skrzynka otwierana jest raz w miesiącu w obecności pani dyrektor, samorządu szkolnego oraz jednego z nauczycieli. Najciekawsze pomysły będą realizowane.


<<obejrzyj galerię>>
 



VI MIKOŁAJKOWY HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI

Dnia 5 grudnia 2014 roku rozegrany został VI Mikołajkowy Halowy Turniej Piłkarski Szkół Podstawowych. Organizatorami imprezy była Szkoła Podstawowa im. M. J. Piłsudskiego. Środki na nagrody przekazała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Horyńcu-Zdroju.

<<czytaj więcej>>

 


WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

5 grudnia 2014r. naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, który przy pomocy aniołów i elfów rozdawał prezenty. Każdy uczeń otrzymał słodycze, sok oraz okolicznościową czapkę mikołajową. Wszystkie klasy z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z wyjątkowym gościem, a dźwięk dzwonka potęgował tę niezwykłą ekscytację. Dziecięca radość udzieliła się również nauczycielom, którzy prowadzili lekcje w mikołajkowych czapkach na głowie.

Dziękujemy św. Mikołajowi za przybycie do naszej szkoły oraz naszym Rodzicom za pomoc przy organizacji tego niezwykłego spotkania.


Adrian Krzych – klasa VI „b”


A oto krótki fotoreportaż z jego wizyty.

 


Warsztaty profilaktyczne

Dnia 9 grudnia 2014 r. w szkole w świetlicy odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klasy I –VI. Warsztaty prowadziła pani pedagog z firmy SELF  z Rzeszowa. Dzieci przez zabawę , luźne rozmowy uczyły się zasad dobrego zachowania i stosowania norm panujących w społeczeństwie i grupie szkolnej.

Żywiołowo reagowały na stawiane im zadania co świadczyło, że warsztaty były potrzebne. Na efekty na pewno trzeba będzie jeszcze poczekać ale poprzez warsztaty uzmysłowiliśmy sobie jakie problemy nurtują nasze dzieciaki. Koordynatorem akcji była pani Irena Stelmach.



<<obejrzyj galerię>>
 


GRUDNIOWE SPOTKANIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

3 grudnia 2014r. odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego z Panią dyrektor. Jednym z tematów była wizyta św. Mikołaja w naszej szkole. Uczniowie wyrazili chęć pomocy przy roznoszeniu prezentów


<<czytaj więcej>>
 


NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE - DEBATA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

21 listopada 2014r. odbyła się debata SU na temat zakupu nowych książek, które wzbogaciłyby szkolny księgozbiór. W spotkaniu wzięła udział również Pani bibliotekarka Małgorzata Nisztuk, która uważnie przysłuchiwała się uczestnikom zebrania.

<<czytaj więcej>>
 

„Życie przemija,

lecz pamięć pozostaje”

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o nagłym odejściu w dniu 24 listopada 2014 roku, emerytowanej Nauczycielki
i Wychowawczyni naszej szkoły
Pani Janiny Bijowskiej
.

W Zmarłej tracimy zasłużonego nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń dzieci.

Pozostanie we wdzięcznej pamięci całej społeczności szkolnej.

 



Jedenastego Listopada
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił…”

Akademie  z okazji  Narodowego Święta Niepodległości.

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się dwie akademie z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klas pierwszych w piękny sposób recytując wiersze i wykonując pieśni patriotyczne opowiadali jak ważne są symbole naszej wolnej Ojczyzny. Doceniając ogrom pracy uczniów ich zaangażowanie,  uczniowie klas 0-III oraz przedszkolaki nagrodzili artystów gromkimi brawami. Pani dyrektor Dorota Rachwalik pochwaliła zgromadzonych za doskonałe wykonanie hymnu Polski. Akademię przygotowały wychowawczynie klas pierwszych pani Waleria Kornaga, pani Edyta Jarosławiec oraz pani Romana Bajorska – muzyka.

<<obejrzyj galerię>>

<<obejrzyj film>>

Złożeniem wiązanki kwiatów pod obeliskiem rozpoczęły się obchody  Narodowego Święta Niepodległości dla klas  starszych. Zanim nadszedł dla Polaków upragniony Dzień Niepodległości - 11 listopada 1918 r., kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami. Z okazji 96 tej rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie pod kierownictwem pani Małgorzaty Stelmach i pani Romany Bajorskiej przygotowali w GOK-u wzruszającą akademię. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV-VI, wychowawcy, przedstawiciele Rady Rodziców i rodzice. Wszyscy ze skupieniem i uwagą wysłuchali montażu słowno-muzycznego. Na koniec pani Dyrektor podziękowała twórcom widowiska za to, że  przypomnieli o tym, jak ważną rolę w naszej historii odgrywa dzień 11 listopada.

<<obejrzyj galerię>>
 


"Literatura i dzieci - Czasem słońce, czasem deszcz".

Dnia 7 listopada 2014r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyły się eliminacje powiatowe Podkarpackiego Konkursu ''Literatura i dzieci - Czasem słońce, czasem deszcz''. W konkursie recytatorskim naszą szkołę reprezentowali w kategorii klas I-III: Dawid Basznianin kl. III b, Kinga Hulak kl. II b, w kategorii klas IV – VI:  Konstancja Hulak z kl. V b. Komisja konkursowa wyróżniła Kingę Hulak. Natomiast w kategorii prac plastycznych Komisja postanowiła wytypować prace uczennic:  Agaty Burdzyńskiej oraz Konstancji Hulak. Prace te pojadą na eliminacje rejonowe do Przemyśla. Zdjęcia  z występów można zobaczyć na stronie MDK w Lubaczowie w zakładce Galeria-Literatura i dzieci.
 


„A jeśli dom będę miał…

Od Biskupina po czasy współczesne – tak klasa III a wyobraża sobie różnego typu osady, domy i współczesne miejsca zamieszkania. Ponadto klasa III a wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez nadleśnictwo Lubaczów pt.”Jesień w lesie”. Galeria

<<obejrzyj galerię>>
 


ZEBRANIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 – OTWARCIE „SKRZYNKI POMYSŁÓW”


Dnia 31 października 2014r. odbyło się kolejne zebranie Samorządu Uczniowskiego z Panią dyrektor.

<<czytaj więcej>>

 


AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ


13 października 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W odnowionej sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Szczególnymi  uczestnikami tego spotkania byli nauczyciele emeryci, których pani dyrektor Dorota Rachwalik  powitała niezwykle ciepło i podziękowała za przyjęcie zaproszenia.

Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas trzecich, panie Anna Pachla i Wiesława Pachla, a za oprawę muzyczną odpowiadała pani Romana Bajorska.  Oprócz okolicznościowych wierszy i piosenek, uczniowie zaprezentowali humorystyczne scenki, które najbardziej przykuwały uwagę zgromadzonej społeczności szkolnej.

W części oficjalnej głos zabrali Wójt Gminy pan Ryszard Urban, przewodnicząca Rady Rodziców  pani Irena Antonik- Wałczyk, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gabriela Golenia  oraz panie Aniela Rejman i Jadwiga Zaremba – emerytowane nauczycielki naszej szkoły

Dopełnieniem wszystkich życzeń i podziękowań były kwiaty, które zostały wręczone wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły przez uczniów. W odświętnych nastrojach wróciliśmy do klas z poczuciem satysfakcji, że ta uroczysta akademia była wyrazem szacunku do osób, dzięki którym możemy uczyć się i rozwijać.

Anna Gliniak, klasa VI b

<<obejrzyj galerię>>

 


 Wewnątrzszkolny Turniej Bezpieczeństwa
 w Ruchu Drogowym


W dniu 9.10.2014r. w sala 25 H obyły się eliminacje do finału turnieju. Komisja w składzie Małgorzata Nisztuk, Irena Stelmach i Andrzej Szczygielski przeprowadzili test sprawdzający dla zakwalifikowanych uczestników (23 uczniów). Po sprawdzeniu kart odpowiedzi wyłoniono finałową szóstkę uczestników.
10.10.2014r.na lekcji 6 na boisku szkolnym odbył się finał turnieju – jazda rowerem po torze z 6 przeszkód (6 finalistów). Część praktyczną prowadzili funkcjonariusze Policji aspirant Bartłomiej Wiśniewski i sierżant sztabowy Janusz Piwoda.
Po podsumowaniu liczby punktów uzyskanych z testu i toru przeszkód klasyfikacja wyglądała następująco:
I miejsce – Krystian Szajdecki (40 pkt)
II miejsce – Anna Gliniak (32 pkt)
III miejsce – Patryk Ulicki (31 pkt)
IV miejsce – Gabriela Kulczycka (29 pkt)
V miejsce – Magdalena Marzęciak (27 pkt)
VI miejsce – Konstancja Hulak (25 pkt)
Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju (23 uczestników) otrzymali słodki upominek a pierwsza dziesiątka otrzymała dodatkowo maskotki.
Następnie wszyscy uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w klasowych spotkaniach z przedstawicielami służb mundurowych:
-klasy IV – spotkanie w klasie 26 z funkcjonariuszem Straży Pożarnej
 klasy V – spotkanie w klasie 74 z funkcjonariuszem Straży Granicznej
klasy VI – spotkanie w klasie 72 z funkcjonariuszem Policji

<<obejrzyj galerię>>

 


APEL SZKOLNY

07 października w naszej szkole odbył się apel podsumowujący działalność i osiągnięcia uczniów w miesiącu wrześniu.
Nasi uczniowie reprezentowali szkołę na zawodach sportowych zdobywając miejsca na podium:
20.09.2014r. odbyły się Indywidualne Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej  w LA dziewcząt i chłopców w SP w Cieszanowie, szkołę naszą reprezentowali:
- w biegu na 600m: Anna Nepelska, Ewelina Kondrat i Marcelina Grubas, która zajęła IV miejsce;
- w biegu na 1000m: Kacper Maślanka, Krzyśkowski Paweł i Szewczuk Przemysław; - w skoku w dal: Weronika Ważna, Sylwia Hajdera i Mikołaj Szaganiec;
- w rzucie piłeczką palantową: Anna Starzec i Mateusz Krzyszowski
- w biegu na 60m: Gabriela Golenia, Stopa Natalia, Piotr Nepelski i Patryk Piotrowski, Gabriela Golenia i Stopa Natalia zakwalifikowały się do biegu finałowego, G. Golenia zajęła II miejsce co dało jej awans do udziału w Finale Wojewódzkim IMS, który odbył się w Rzeszowie 30 września 2014 roku. W finale wojewódzkim Gabriela Golenia zajęła 24 miejsce.
04.10.2014r odbyły się Indywidualne Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych w Lubaczów-Mazury. Największy sukces z drużyny szkolnej odniosła Agnieszka Junikiewicz, która zajęła II miejsce w swojej kategorii i awansowała do Finału Wojewódzkiego.
We wrześniu rozegrane zostały na terenie naszej szkoły eliminacje do V Turnieju Orlika o Puchar Premiera, najlepsi zawodnicy z klas V reprezentowali naszą gminę w turnieju powiatowym w Lisich Jamach. Drużyna chłopców: Mikołaj Szaganiec, Paweł Krzyśkowski, Jakub Burda, Patryk Ulicki, Artur Wojtyszyn, Krzysztof Nepelski, Michał Gudz; Drużyna dziewcząt: Anna Starzec, Roksana Wałczyk, Patrycja Ulicka, Wiktoria Ludwiczuk, Marcelina Trubas, Konstancja Hulak,Hajdera Sylwia. Chłopcy zajęli III miejsce, natomiast dziewczęta po zaciętej walce zajęły II miejsce i awansowały do turnieju – Półfinały Wojewódzkie, które odbyły się 1 października w Tuczempach. W turnieju brało udział 7 drużyn nasze drużyna zajęła III miejsce.
Pani Dyrektor ogłosiła też, iż  13 października na 5 lekcji odbędzie się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowana przez trzecioklasistów, natomiast dzień 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Szczególną uwagę uczniów zwróciła na dbałość o czystość naszego środowiska, prosząc uczniów o zwracanie uwagi na to jak wygląda nasze otoczenie.

<<obejrzyj galerię>>
 


OGŁOSZENIE!!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M.J. Piłsudskiego w Horyńcu – Zdroju ogłasza II nabór uzupełniający do Punktu Przedszkolnego
w Horyńcu – Zdroju na rok szkolny 2014/2015.

Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły
w dniach 15 – 17 października 2014 roku
w godzinach od 8.00 – 15.00.

Formularze wniosków można pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły  
http://www.sp.horyniec-zdroj.pl/

Listy dzieci zakwalifikowanych i przyjętych do Punktu Przedszkolnego będą wywieszone na szkolnej tablicy ogłoszeń w dniu 18 października 2014r

Wniosek - PDF


Wniosek -Word

 



Śmieciosztuka to też sztuka

Udowodniły nam to dzieci z klasy II a. Przed  dniem  sprzątania świata podczas zajęć zapoznały się z tematem recyklingu. Następnie wykorzystując zużyte materiały i wyobraźnię stworzyły nowe przedmioty. Oto efekty ich pracy

<<obejrzyj galerię>>
 



Przyrodnicy i plastycy wędrują
ścieżką przyrodniczo-kulturową „Dębisko-Kruszyna”


Zapraszamy do obejrzenia relacji z wycieczki trasą przyrodniczo-kulturową,
na którą wyruszyła grupa przyrodników i plastyków 18września 2014 r





 




29 WRZEŚNIA 2014 r.

XIV OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA


Z okazji tego dnia uczniowie: Amelia Burda, Wiktoria Ludwiczuk, Konstancja Hulak i Artur Wojtyszyn aktywnie włączyli do głośnego czytania w naszej szkole. Propagatorzy akcji odwiedzili oddziały przedszkolne, klasy II-III, klasy IV-VI gdzie przeczytali fragmenty książek oraz bajki.

<<obejrzyj galerię>>
 




INFORMACJA  

W DNIU 29.09.2014R.O GODZ.16.00 W SALI 72

ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE RADY RODZICÓW, KTÓRA PODEJMIE

 UCHWAŁY W SPRAWIE PRZYJĘCIA SZKOLNEGO PROGRAMU

 WYCHOWAWCZEGO I SZKOLNEGO PROGRAMU PROFILAKTYKI.

RODZICÓW ZAINTERESOWANYCH ZANTERESOWANYCH

 TEMATYKĄ ZAPRASZAMY

                                                           ZARZĄD RR

 



Zaproszenie

Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców dzieci klas 0-VI na zebranie z Panią Dyrektor Szkoły, które odbędzie się w sali widowiskowej
w GOK-u dnia 16-09-2014 r.o godz. 16:00.

Na zebraniu poruszone będą bieżące sprawy szkoły oraz szczegółowe zasady korzystania z e-dziennika. Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania klasowe z wychowawcami.

Przewodnicząca Rady Rodziców
Irena Antonik-Wałczyk
 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Wizyta absolwenta naszej szkoły pana  prof. dr hab. Wiesława Babika.

1 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/15. Pani dyrektor Dorota Rachwalik serdecznie powitała wszystkich pedagogów, uczniów i rodziców. Na wstępie omówiła organizację bieżącego roku szkolnego i złożyła wszystkim życzenia.  Następnie zabrał głos Wójt Gminy Horyniec-Zdrój pan Ryszard Urban.  Specjalnym zaproszonym gościem apelu był też jedyny profesor z naszej miejscowości, a jednocześnie absolwent szkoły Pan  prof. dr hab. Wiesław Babik, który w 2011 roku otrzymał z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego tytuł Profesora Nauk Humanistycznych. Zebrani dowiedzieli się, że jest on absolwentem  naszej szkoły a obecnie  piastuje ważne funkcje naukowe, podróżując też po świecie.  Nasz gość napisał wiele książek i publikacji m.in. o zarządzaniu informacją we współczesnych systemach informacyjno-wyszukiwawczych.  Podarował swoją ostatnią publikację do biblioteki szkolnej. Najbardziej wzruszające okazały się informacje o przywiązaniu profesora do rodzinnych stron, do rodziny oraz wspomnienia szkolne. Przedstawiciele samorządu szkolnego podziękowali panu Profesorowi  za wizytę wręczając wiązankę kwiatów. Po apelu  na życzenie naszego Gościa każdy nauczyciel  otrzymał różę.  To - jak wyraził- symbol wdzięczności za trud wychowania, który On zawsze doceniał u swoich wychowawców.

<<obejrzyj galerię>>

Rozpoczęcie roku szkolnego zakończyło się uroczystym pasowaniem  pierwszoklasistów. Ich przedstawiciele w wierszach wyrazili swoją radość z porzucenia zabawek i rozpoczęcia nauki w szkole.  Później wszyscy rozeszli się do swoich klas. Poczuliśmy, że to na pewno już koniec wakacji…….

<<obejrzyj galerię>>

W czasie apelu, w  75 rocznicę wybuchu  II wojny światowej, uczciliśmy minutą ciszy pamięć wszystkich, którzy zginęli w czasie wojny. Następnie delegacja szóstoklasistów z wychowawcami i nauczycielem historii Panią Małgorzatą Stelmach udała się cmentarz, gdzie przy Pomniku Nieznanego Żołnierza oddała hołd poległym.

 



Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju zaprasza uczniów klas 0-VI, nauczycieli i rodziców na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015.
Porządek:

8.00 – Msza św. W Kościele Zdrojowym

9.00 – Apel przy obelisku,

9.30 - Pasowanie pierwszoklasistów

10.30 – Spotkania z wychowawcą w klasach

11.30 – wyjście klas szóstych z wychowawcami pod Pomnik Nieznanego Żołnierza

Uwaga!

Rodziców dzieci 4 i 3 letnich zapraszamy w dniu 1 września 2014r. o godz. 10.30 na informacyjne spotkanie z wychowawcą w salach przedszkolnych w budynku szkoły podstawowej. Rozpoczęcie roku szkolnego maluchów 2 września 2014r.


 


Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju informuje, że w sekretariacie szkoły można do dnia 10 września 2014r. składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego ds. oświaty i wychowania, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. – „Wyprawka szkolna”. Formularze wniosków do pobrania w sekretariacie szkoły lub tutaj.


 


WYPRAWKA SZKOLNA

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w 2014 r.  będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”. W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej.



Wyprawki szkolne - pełny tekst

Wyprawka_szkolna_w_2014_r